دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس

افتتاحیه اولین انتخابات شورای ورزشی دانشجویی در دانشگاه آزاداسلامی واحد گنبد کاووس

 

IMG 7762

 

شورای ورزشی دانشجویی باهدف افزایش نقش دانشجویان در پیشبرد فعالیتهای ورزشی وایجاد انگیزه خودباوری در دانشگاه آزاداسلامی واحد گنبد کاووس برگزارشد .

این مراسم با استقبال پور شور دانشجویان علاقمند به شرکت در این انتخابات مواجه گردید .

در این مراسم احمد مهرابیان رئیس واحد اظهار داشت با ایجاد شورای دانشجویی در دانشگاه ها می توان در جهت ایجاد انگیزه خودباوری وتقویت نگرش مثبت به فعالیتهای حرکتی و ورزشی گام برداشت

در این مراسم علی برغمدی مسول تربیت بدنی واحد گفت : از اهداف تشکیل این شورا میتوان به تقویت روحیه مشارکت پذیری ورشد توانمندهای مدیریتی دانشجویان و همچنین تقویت مهارت های فردی واجتماعی وروحیه جمع گرای نام برد

IMG 7770

ودر ادامه بیان داشت در جهت صیانت از آرای دانشجویان دو کمیته تحت عنوان کمیته اجرایی وکمیته نظارت برانتخابات تعیین گردیده است تا بتوان به بهترین نحو این انتخابات را برگزار کرد.

 در پایان این مراسم دانشجویان به پای صندوق های رای رفتند وبه کاندیدهای منتخب خود رای دادند .

IMG 7795

 

.دومین دوره مسابقات سازه های ماکارانی در دانشگاه آزاداسلامی واحد گنبد کاووس با حضور بیش از 100 تیم در دو گروه دانشجویی ودانش آموزی ودر سه گرایش راندمانی ، سنگین و زیبا به صورت استانی برگزارشد 

IMG 7528

 

جواد رجبی مدیر پژوهش واحد به عنران دبیر علمی مسابقات اظهار کرد :این دوره مسابقات از نظر گروه های شرکت کننده افزایش دو برابری و همچنین از نظر رکوردهای ثبت شده گرایش های راندمانی وسنگین دارای افزایش 3 برابری گردیده است .

وی ادامه داد : برگزاری این چنین مسابقاتی باعث افزایش سطح علمی دانشجویان و دانش آموزان به صورت عملی وکاربردی می گردد .

 

.  و.این مسابقات با همکاری ومشارکت پژوهش سرای دانش آموزی جابرابن حیان و سازمان نظام مهندسی ساختمان شهرستان گنبد کاووس برگزار شده است و نتایج به شرح زیر می باشد. 

گرایش راندمانی 

بخش دانش آموزی
رتبه_اول : دبیرستان عفاف کلاله 
(فاطمه صیادی،صبا سارانی،نازنین سعدی و مریم قربانی)
رتبه_دوم : دبیرستان فرزانگان گنبدکاووس
(نرگس رضایی،فروغ میراسماعیلی، کیانا اسمعیلی ،مامک رضایی، فرشته محمدامانی)
رتبه_سوم :دبیرستان هدف گنبدکاووس
(ابوالفضل سمیعی، حسام یازرلو)
 
بخش دانشجویی
رتبه_اول : دانشگاه آزاد گنبدکاووس
(علی اروم، محمد پورعلی ، علی مارامایی)
 
گرایش سنگین
 
بخش دانش آموزی
رتبه_اول: هنرستان فاطمه زهرا ۱(با رکورد ۲۹۳/۲ )
(مریم جودانه، هانیه جمال آبادی، یاسمین ژیانی)
 توجه:هنرستان فاطمه زهرا ۲ (با رکورد۲۹۲) طبق آیین نامه حذف گردید.(آرزو کری راد، فاطمه زیتونلی راد،حدیثه هیوه چی)
رتبه_دوم : دبیرستان ولی محمدی
(جمیله صوفی زاده، مارال صمیمی، بیتا بایندری)
رتبه_سوم: هنرستان سیدقطب
(رضا خوشگوا، محمدعرفان دلشب، متین لکزایی،محمدامین آذرخش)
 
بخش دانشجویی
رتبه_اول : دانشگاه آزاد آزادشهر
(حسین کوهساری،محمد عبداللهی)
رتبه_دوم :دانشگاه آزاد گنبدکاووس
(سمیرا سهیلی،نسرین محدثی،جواد کاشانیان،رضا عربزاده،حسین مارامایی)
 
گرایش زیبایی
بخش دانش آموزی
رتبه_اول : دبیرستان مصطفی خمینی گرگان
(عباسعلی زاهدی،ارشیا سیاه بالایی،سیدسجادهاشمی، سیدمهدی میراکبری)
رتبه_دوم : مائده مختومی
 
بخش دانشجویی
تیم_اول : دانشگاه آزاد گنبدکاووس
(عادل نوعی، حمزه نظری،یاسین سارانی،فروه قاسمی،عاطفه محمودنیا، طاهره کسرایی)
 
تقدیر ویژه از شرکت کننده خردسال
دبستان حر علی آباد
(یاسین جغراتیان، ارشیا شعبانیان،مهران صبری)

IMG 7508

IMG 7674

 photo ۲۰۱۸ ۱۲ ۰۸ ۱۴ ۳۲ ۱۴

IMG 7613 

به مناسبت هفته اطلاع رسانی ایدز، دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس  با همکاری اداره بهداشت شهرستان گنبد کاووس  نسبت به برگزاری همایش من هم آزمایش اچ ای وی می دهم ونقش افراد جامعه در سلامت
جامعه اقدام کرد.
 
IMG 7298
 
 در این همایش شاهرخ رضایی، سرپرست نظارت بر درمان شبکه بهداشت  درباره مسائل اجتماعی از جمله روند رو به افزایش بیماری ایدز و انگ و تبعیض علیه بیماران صحبت نمودند. ودر ادامه متذکر شدند عليرغم گذشت سه دهه از پيدايش ايدز در جهان هنوزمردم  نسبت به ايدز بي اطلاع هستند.باور ندارند كه خودشان در معرض خطرند.بدليل عدم مهارت ،نبود حمايت و فقدان امكانات لازم اكثرا از خود مراقبت نميكنند.
سرپرست نظارت بر درمان شهرستان با رویکرد آموزش این بیماری اظهار کرد: «بیماری HIVیک نوع بیماری عفونی است و قابل کنترل است و مانند سایر بیماری های عفونی دیگر و آخرین مرحله آن ایدز است که با کنترل و مراقبت می توان از بروز ایدز پیشگیری کرد. کسانی که یک بار رفتار جنسی حتی در چارچوب خانواده داشته‌اند بهتر است تست HIV را انجام دهند و ترس از این بیماری باعث پنهان شدن و گسترش بیشتر آن در جامعه می‌شود.»
دکتر لطیفه بدخشان افزود: همانطور كه ميدانيد در بدن انسان يك سيستم ايمني يعني همان گلوبولهاي سفيد خوني وجود دارد كه وظيفه شا ن محافظت از بدن انسان در مقابل بيماريهاي مختلف اعم از ميكروب و ويروس است ودرادامه درباره اطلاع رسانی آسیب‌های این بیماری و چگونگی مقابله و پیشگیری از آن، افزود: امروز با اطلاع‌رسانی، پیشگیری، تشخیص زودهنگام، درمان و حمایت از مبتلایان اچ آی وی می‌توان آسیب‌های ناشی از این بیماری را در سطح جامعه کاهش داد و تمام آحاد جامعه به ویژه دانشگاهیان باید خود را در مبارزه علیه این بیماری مسئول بدانند و برای ریشه کن کردن و کنترل آن تلاش کنند.
 
 
 
 
IMG 7295
 
به گزارش خبرنگار آنار، مرکز بهداشت شهرستان با هدف مشاوره و غربالگری HIV با شعار سلامتی حق برای همه افراد است با اطلاع رسانی، پیشگیری، تشخیص زود هنگام، درمان و حمایت از مبتلایان به اچ آی وی از سوی واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر شبکه بهداشت و درمان به دریافت ست غربالگری از دانشجویان پرداختند.
 
 
IMG 7282
 

همایش دانشجو، خودباوری و پیشرفت به مناسبت بزرگداشت روز دانشجوبا حضور دکتر علی باقری کنی دردانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس برگزارگردید.

photo ۲۰۱۸ ۱۲ ۰۵ ۰۵ ۰۵ ۲۰

به گزارش حبرگزاری آنا این همایش با تلاوتی چند از کلام اله مجید آغاز شد وحضور پور شور دانشجویان ،اساتید ومسولان شهری نیز در آن مشهود بود مهرابیان ربسس واحد ضمن خیر مقدم خدمت به بیان تاریخچه ای از اتفاقات این روزپرداخت.

ودر ادامه علی باقری‌ کنی اظهارداشت: هرگاه در این مدت از مبانی دین و مسیر انقلاب که امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب ترسیم کردند عبور کردیم، توسعه و پیشرفت کردیم و هرجا هم ضربه خوردیم به سبب فاصله گرفتن از مبانی دین بوده است.

وی با بیان اینکه برای اینکه مسیر پیشرفت با شتاب بیشتری تثبیت و ادامه یابد، باید با انتزام به دین و مبانی دینی باشد، افزود: حقوق‌های نجومی به سبب دور شدن از مرزهای تدین است و اگر در جامعه مشکلاتی وجود دارد که منکر آن نیستیم

ودر ادامه معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: در این مذاکرات نه تنها عادیدی برای کشور ما نداشت بلکه برخی از دستاوردهایی که جوانان ایرانی متدین آوردند را در این سال‌ها از بین بردیم.

معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور ادامه داد: اگر می‌خواهیم با سرعت بیشتر کشور پیشرفت کند باید انقلاب‌گری،انقلابی بودن و انقلابی ماندن را در جامعه نهادینه کنیم.

باقری‌کنی با اشاره به اینکه پیشرفت کشور در زمینه هسته‌ای و موشکی به سبب وجود جوانان متدین ایرانی است، گفت: جوانان متدین و انقلابی ما بدون سرمایه، نیروی متخصص خارجی و فناوری تلاش کردند و توانستند به پیشرفت و توسعه در حوزه موشکی و هسته‌ای دست پیدا کنند.

وی یادآور شد: جریان‌های غرب‌گرا داخلی بر این باور هستند که با فناوری، نیروی متخصص خارجی و سرمایه می‌توان پیشرفت کرد، در صورتی که با این باور نه تنها پیشرفتی حاصل نمی‌شود

بلکه آنچه هم به دست آوردیم در قبال تعهد به خارجی‌ها باید از دست بدهیم.

 

photo ۲۰۱۸ ۱۲ ۰۵ ۰۵ ۰۵ ۳۴

وی افزود: ایران تنها کشوری است که در حوزه موشک های بالستیک نقطه‌زن توانمندی‎های خاص دارد که بدون نیروی متخصص خارجی و سرمایه توانستیم آن را به دست آوریم و امروز جریان های غرب گرا معتقد هستند که برای مذاکره و خارج شدن از تحریم‌ها باید دستاوردهای به دست آمده را از بین ببریم.

باقری‌کنی مقایسه‌ای در روند پیشرفت و توسعه ایران در حوزه موشکی و هسته‌ای در مقابل صنعت خودرو داشت و ابراز کرد: صنعت خودرو از اواسط دهه 40 وارد کشور شده و پس از این مدت زمان طولانی به علت وابستگی به فناوری و نیروی متخصص خارجی نه تنها پیشرفت نداشته بلکه عقب‌گرد هم داشتیم در صورتی که فضای حاکم در پیشرفت و توسعه صنعت موشکی و هسته‌ای تفکر دینی و انقلابی بوده است.

وی اضافه کرد: امروز اختلاف بر سر این است که جریان انقلابی معتقدند که باید توانمندی های هسته‌ای و موشکی کشورمان را حفظ کنیم، اما جریان غرب‌گرایانه داخلی می گویند وقتی فعالیت‌های هسته‌ای ما را دچار تهدید و تحریم می کند،باید از بین رود.

معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور بیان داشت: قدرت دینی پای پیشرفت دانشگاه‌ها ایستاده است و جریان دینی در جامعه بدون اتکا به نیروی خارجی یا کشورهای دیگر نه قطع رابطه می‌تواند به پیشرفت و توسعه دست یابد.

 

photo ۲۰۱۸ ۱۲ ۰۵ ۰۵ ۰۵ ۲۹

به گزارش آنا، تجلیل از دانشجویان فعال فرهنگی ، و ممتارین علمی نیز از دیگر برنامه‌های اجرایی در این مراسم بزرگداشت بود.

.به مناسبت هفته بسیج مسابقات تیر اندازی در دانشگاه آزاداسلامی واحد گنبد کاووس برگزار شدو در یایان مسابقه به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.

IMG 6822

IMG 6859

IMG 6888

IMG 6900

IMG 6835

IMG 6846

IMG 6886

زیر مجموعه ها

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس محفوظ می باشد.