دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس
 
tt
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، همایش بازاریابی، برند سازی و مهارت های مذاکره در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس برگزار گردید.
دکتر احمد مهرابیان ضمن خیر مقدم به مسئولان و کارآفرینان و دانشگاهیان در سخنانی گرایش به بازار و نیاز مشتریان را اولین ویژگی بازاریابی جدید نامید و ادامه داد: مدیر کامیاب کسی است که سازمان را با شرایط روز همگام کند و این زمانی امکان پذیر است که کارکنان و مدیران گرایش به بازار را به عنوان یک فرهنگ و بینش بپذیرند و دنبال کنند.
دکتر بهزاد شهرابی سخنران این همایش در رابطه با روانشناسی برندسازی و هویت سازی برند، گفت: جایگاه سازی برند نیاز به حضور در ذهن مخاطب و مشتری، محصول و رقبا دارد.
ایشان با تاکید بر این که برند، بستر و هویت یک محصول است تصریح کرد: به همین دلیل شیوه پرداختن به آن متفاوت بوده و باید چالش اصلی چند ذاتی برندها مورد توجه واقع شود. مهم ترین چیزی که برای برند تمایز ایجاد می کند مزیت رقابتی است. 
دکتر شهرابی ابزارهای کلی  IMBC را تبلیغات، پیشبرد فروش، روابط عمومی، رویدادها، حامی گری، خدمات مشتری، بازاریابی مستقیم، فروش شاخصی، ابزارهای مجازی، رسانه ها و ابزارهای نوین برشمرد.
وی گفت: بازاریابی عبارت است از یک استراتژی که توسط یک شرکت در جهت برقراری ارتباط با مشتری استفاده می شود. عملیات بازاریابی موجب آگهی مشتری از ویژگی های مختلف محصولات و خدمات می شود. برای جذب و جلب نظر مشتری به یک محصول یا خدمت در بازار هدف، شرکت ها از روش های خلاقانه و یا پیشتر بکار گرفته شده برای مواجه شدن با رقبا و حضور در عرصه بازار خود را آماده می نمایند. 
در پایان این همایش چند کارآفرین به بیان تجربیات خود در این زمینه پرداختند.
 
برند 1
برند
 
برند 2
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس محفوظ می باشد.